Ludzie internetów #1


tweetup polska

Dzisiaj nietypowo…

Kilka lat temu, krótko po przeprowadzce do Warszawy, miałam jechać na Blog Forum Gdańsk. Z kasą – jak to po przeprowadzce – było cienko, szukałam więc alternatyw. Na Facebooku znalazłam wypowiedź kolesia, który mówił, że jadą z dziewczyną autem i mają wolne miejsca. Umówiliśmy się na sobotę, na jakąś barbarzyńską godzinę (4 rano?) i mniej więcej od tego momentu zostałam poddana wieloletniej indoktrynacji: Twitter jest fajny!

Gosia i Krzyś są w moim życiu do dzisiaj i mam nadzieję, że zostaną już na zawsze! Ale to nie o nich ma być wpis (sorry! 😉 ), a o tym, co się zadziało dzięki nim. To właśnie oni zaczęli organizować Warsaw Tweetup, czyli spotkanie użytkowników Twittera. Raz na dwa tygodnie, raz na miesiąc, częstotliwość była mało ważna, ważne było spotkanie fajnych ludzi, którzy też „ćwierkają”. Ale nie skończyło się na tym, dlaczego spotykać się tylko lokalnie, jak można zorganizować Tweetup Polska?

To już trzeci rok, gdy odbędzie się ogólnopolskie spotkanie „ludzi internetów”. Będzie szał ciał i uprzęży! Impreza jest 5 września, na Stadionie Narodowym! A zapowiada się bardzo ciekawie, zobaczcie sami, program jest tutaj. Oczywiście, to spotkanie dla osób interesujących się tym, co się w Internecie dzieje, jakie nowe narzędzia się pojawiają, jak ich używać etc. Można się nauczyć nowych rzeczy, poznać nowych ludzi, którzy zjadą naprawdę z całej Polski. Będzie mnóstwo ciekawych ludzi i pozytywnej energii. Spotkają się tu zarówno „gwiazdy” Internetu, jak i zupełne „świeżynki”. Każdy mógł się zgłosić, wystarczyło wypełnić formularz.

Organizatorzy pewnie od jakiegoś czasu mało śpią, a po wydarzeniu padną na twarz, ale zdobycie Stadionu Narodowego jako miejscówki, a do tego jeszcze grona sponsorów (T-Mobile i Tesco) oraz partnerów nie jest łatwe. Coś o tym wiem, pamiętam różnorakie imprezy, które organizowałam przez lata.

Nie wiecie, co to Twitter? Sprawdźcie, a może za rok spotkamy się na kolejnym Tweetup Polska?

Reklama

6 myśli w temacie “Ludzie internetów #1

Usuwane są wszelkie komentarze wulgarne, a także reklamy. Zdobądź się na odwagę podpisania swej wypowiedzi.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s