Podsumowanie miesiąca – lipiec 2014


podsumowanie miesiaca

Strasznie mi smutno, że te letnie dni tak szybko uciekają! Ani się obejrzę, a znowu trzeba będzie się ubierać, ubierać, ubierać, marznąć, cały dzień palić światło i tęsknić za słońcem. Buuu… Lipiec był w połowie leniwy, w połowie aktywny. Co zresztą przełożyło się na czytanie, zobaczcie sami!

Ponownie przeczytałam 8 książek. Ciekawe, że taki sam wynik utrzymuję od 3 miesięcy, a wcześniej też dosyć regularnie trafiała się taka liczba. Jednakże czytam coraz grubsze książki, w tym miesiącu nawet średnia wypadła „cegiełkowato”! W lipcu nie pokazałam żadnego stosu, ostatni raz nabytki prezentowałam 7 czerwca. Jakiś tam stosik się od tego czasu uzbierał, ale nie imponuje wielkością, więc ciągle się zastanawiam, kiedy go zaprezentuję 😉 Statystyki „zróżnicowania czytelniczego” wyglądały następująco: 6 książek do recenzji, 1 pożyczona, 1 robocza. Niestety, oznacza to, że jeszcze w lipcu nie udało mi się wrócić do równowagi, co mnie trochę martwi.

Ten miesiąc również był miesiącem kobiet, jednakże było już trochę lepiej – 5 książek napisały panie, 3 panowie. Tylko 3 książki napisali polscy autorzy, a aż 5 wyszło spod klawiatur autorów zagranicznych. 4 książki już opisałam na blogu, roboczej nie zamierzam, pozostałe 3 tytuły opiszę niedługo.

Średnia ocena przeczytanych w lipcu książek to 4,7. Ponownie wysoka. W sumie przeczytałam 4100 stron. Średnia przeczytana przeze mnie książka miała 512,5 strony! Jeszcze takich grubych książek nie czytałam w tym roku (a i przedtem chyba nie, musiałabym się cofnąć w czasie)! Albo rozmiłowałam się w grubaskach, albo w końcu zaczęłam nadrabiać zaległości. Dziennie średnio czytałam 132 strony, więc całkiem przyzwoicie.

Zachwyt miesiąca?

Będzie to niezaprzeczalnie „Niewidzialna korona” Elżbiety Cherezińskiej. Piałam z zachwytu w recenzji, więc nie będę się powtarzać. Tylko napiszę jedno: czytajcie ten cykl, jest cudowny!

Rozczarowanie miesiąca?

Jest nim książka „Zagadki przeszłości”. Jakoś nie potrafiłam zżyć się z bohaterami, nie polubiłam ich, nie kibicowałam w rozwiązaniu ich spraw. Szkoda.

Lista przeczytanych w lipcu książek:

1. „Pan Mercedes” Stephen King;

2. „Katedra w Barcelonie” Ildefonso Falcones;

3. „Kobieta z Impetem” Mariola Zaczyńska;

4. „Niewidzialna korona” Elżbieta Cherezińska;

5. „Egzorcyzmy Dory Wilk” Aneta Jadowska;

6. „Tajemnice Rutherford Park” Elizabeth Cooke;

7. „Zagadki przeszłości” Kate Atkinson;

8. „Podróż na sto stóp” Richard C. Morais.

Co się działo?

Na początku miesiąca radowałam się tym, że znalazłam bardzo dobre rozwiązanie kwestii „co zrobić z tymi stosami?!”. Zapowiedziałam też mój wyjazd do Poznania, gdzie odwiedzałam Padmę i spotykałam się z koleżankami-blogerkami. Było cudnie! Pękałam też z dumy, że na blogu pojawiło się już 1000 wpisów! Zdałam też relację z postępów realizacji „chciejek”. Pytałam Was też o to, w jakiej kolejności mam pisać recenzje kilku książek. A na koniec pisałam o wyjeździe do Olsztyna, gdzie – na zaproszenie Starostwa Powiatowego i Browaru Kormoran – brałam udział w Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego. Zacna to była wizyta, Olsztyn kolejny raz urzekał!

Już 10 sierpnia, a na razie szału nie ma, ciekawe, jak wypadnie ten miesiąc…

Reklama

6 myśli w temacie “Podsumowanie miesiąca – lipiec 2014

    1. Bombeletta i Kasia – na bank podobała mi się mniej od „Jej wszystkich żyć”. Była najgorzej ocenioną książką lipca, ale też nie był to gniot, dostała tylko najniższą ocenę z wszystkich przeczytanych. Tytuł doskonale odzwierciedla fabułę 😀 Mało kryminalny kryminał, bardziej właśnie odkrywanie tajemnic z przeszłości.

      Cherezińska to jest to! Chyba nikt jej już nie zdetronizuje z podium 😉

    1. AnnRK – noooo, sądzę, że to najbardziej grubaśna średnia odkąd robię me podsumowania pod względem liczby stron 😀 Jestem z siebie dumna, że mimo pracy etc. tym razem nie odkładałam grubasków na bok.
      Włóóóczę się, ale nie aż tak intensywnie, jak to czasami bywało 😀

Usuwane są wszelkie komentarze wulgarne, a także reklamy. Zdobądź się na odwagę podpisania swej wypowiedzi.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s