Festiwal „Pióro i Pazur” – laureaci!


Dopiero weszłam do domu, a już zrobiłam kawę i postanowiłam tutaj wrzucić festiwalowe wyniki. Pewnie widzieliście je już na innych stronach i nie będzie to dla Was nic nowego. Ale może znajdzie się jakiś niedobitek, który się ucieszy dzięki wizycie tutaj? 🙂

Pióro i Pazur

Podczas wczorajszej Gali (przepraszam, że nie raportowałam „na żywo”, ale mój Galaxy Mini 2 nie nadaje się do wpisywania dłuższych tekstów, muszę kupić tablet!) nagrodzono następujące książki i autorki:

Nagrodę Pióra dla najbardziej poruszającej powieści roku 2012 otrzymała książka Czary w małym miasteczku Marty Stefaniak.

Nagrodę Pazura dla najzabawniejszej powieści wydanej w roku 2012 otrzymała książka Starsza pani wnika Anny Fryczkowskiej.

Nagrody czytelniczek:

Pierwszą nagrodę otrzymała Magdalena Zimny-Louis za powieść Pola. Drugą nagrodę w tej kategorii otrzymała Anna Birger za powieść Skrywana przeszłość, trzecią – Beata Kępińska za książkę Zaradna, czwartą – Małgorzata Warda za powieść Dziewczynka która widziała zbyt wiele, a piątą Małgorzata Kalicińska za Lilkę.

Nagrody blogerek polonijnych:

Nagroda główna przypadła Wytwórni wód gazowanych Doroty Combrzyńskiej-Nogali. Ta sama powieść została nagrodzona również w kategoriach gatunkowych – za najlepszego bohatera literackiego oraz w kategorii „między obyczajem a romansem”. W tej ostatniej kategorii wyróżniono również powieść Starsza pani wnika oraz Zakręty losu Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.

Debiuty roku:

Najbardziej interesujący debiut powieściowy roku 2012 to  powieść Morderstwo na mokradłach Saszy Hardy.

Natomiast najbardziej spektakularnym debiutem roku uznano Alibi na szczęście Anny Ficner-Ogonowskiej oraz generalnie zawrotny sukces, który jej powieści odniosły w tak krótkim czasie.

Najlepsze kryminały:

Główną nagrodę otrzymała powieść Kobieta która widziała za dużo Kai Mireckiej-Ploss. Drugie miejsce zajęła powieść Tutto bene Manuli Kalickiej i Zbigniewa Zawadzkiego, a trzecią otrzymała Sasza Hady za Morderstwo na mokradłach.

Najbardziej kontrowersyjne powieści roku

Najbardziej kontrowersyjna książka roku to powieść, najbardziej skrajnie oceniana przez czytelniczki. Nagrodę otrzymała Jolanta Kwiatkowska za Przewrotność dobra. Wyróżniono też powieść Kamyk Joanny Jodełki. Ta własnie powieść otrzymała również nagrodę Szkoły Pisania Maszynadopisania.pl, która gwarantuje autorce udział w kursie adaptacji filmowej, podczas którego „Kamyk” zostanie przerobiony na scenariusz filmowy.

Problem wykluczenia w powieści

Fundacja Age of Reading postanowiła nagrodzić autorkę, która poruszyła w swej powieści problem wykluczenia. W tym roku nagrodzono Małgorzatę Wardę za powieść Dziewczynka która widziała zbyt wiele.

To na razie tyle, relacja bardziej osobista jak tylko wypocznę i się wyśpię! Uciekam coś zjeść i odzipnąć, bo za 3 godziny muszę się zacząć przygotowywać do Gali Nike 2013 🙂

Piór i Pazur 2013
Festiwal Pióro i Pazur, Siedlce 2013 – laureatki i jury
Reklamy

9 myśli w temacie “Festiwal „Pióro i Pazur” – laureaci!

 1. Gratulujemy umiejętności kopiowania tekstu z innych stron. Faktycznie godna blogera ksiażkowego. I na pewno wiesz, na jakim festiwalu byłaś? Bo jego nazwa brzmi „Pióro i Pazur” 😀

  1. AnnRK – całe szczęście chwilowo, bo bym padła 😉

   Joanna – A o co konkretnie chodzi? O powielenie informacji o nazwiskach, tytułach, kategoriach i uzasadnieniach jury? To trochę trudno podawać innowacyjnie, szczególnie gdy robi się to w ciągu kilku minut.
   Ale zanim jednak zapadnie wyrok ostateczny w mej sprawie, to zapraszam do zapoznania się z moimi tekstami umieszczanymi tutaj na przestrzeni ponad 4 lat. Jeżeli kwestia ta dalej będzie istniała, to zapraszam do dyskusji.
   Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd, poprawiłam. Tytuł był zmieniany przeze mnie 3 razy i to niestety rezultat. No, ale to nie jest istotne dla czytających.

  2. Autorka pisze w pierwszym zdaniu, że teraz wrzuca nagrodzonych,potem napisze dłuższą relację. Poza tym jak rozumiem by zyskać szacunek należy trochę zmienić wyniki żeby różniły się od tego co podano na innych stronach?

Usuwane są wszelkie komentarze wulgarne, a także reklamy. Zdobądź się na odwagę podpisania swej wypowiedzi.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s