Jak sądzicie?


blog

Siedzę i myślę.

Myślę o formacie bloga książkowego. Czy to powinny być tylko recenzje przeczytanych książek?

Zastanawiam się, co – oprócz recenzji – lubicie na blogach książkowych? Jakie akcje mniej lub bardziej związane z książkami? Jakiego typu posty? Czego Wam brakuje na blogach? A czego nie trawicie?

Co można byłoby jeszcze zrobić, by działo się fajniej na blogach książkowych?

Reklamy

12 myśli w temacie “Jak sądzicie?

 1. O, to jest bardzo dobry temat i sama chętnie poczytam co sądzą inni.

  Blogi książkowe zdecydowanie nie powinny ograniczać się do samych recenzji. Czego szukam na takich blogach? Np. okołoksiążkowych dyskusji, wywiadów z autorami, różnych zestawień, subiektywnych list, komentarzy dotyczących wydarzeń literackich (nagród, spotkań autorskich itp).

  Nie trawię konkursów, w których przez kilka dni z rzędu na połowie blogów widuję jedynie fragmenty okładki jakiejś książki. =/

 2. Ja podobnie uważam jak AnnRK, czyli wolę, aby nie tylko recenzje się pojawiały dyskusje na tematy książek, wywiady z autorami (jeśli się da). Co do zestawień i list książek to ja uważam, że mogą się pojawiać, ale dla mnie powinny być związane z danym blogerem. W tym sensie, że jeśli dany człowiek lubi dane gatunki literackiej to robi takie rankingi, oczywiście mogą być też inne.

 3. Już tworząc nazwę bloga nie chciałam się ograniczać do jednej dziedziny, bo trochę mnie irytuje, kiedy blog już z nazwy krzyczy, że jest książkowy, a znajduję tam recenzje kosmetyków, jogurtów i zdjęcia wiewiórek. Blog książkowy to dla mnie blog nie tylko z recenzjami, ale ogólnie literacki – czyli wszelkie wywiady z autorami, relacje z targów książki, dyskusje okołoksiążkowe są mile widziane. A jeżeli ktoś chce pisać też o filmach, sztuce, malarstwie czy czymśtamjeszcze, fajnie by było, aby pomyślał nad blogiem ogólnie związanym z kulturą, zamiast w tytule, logo, nazwie i opisie sugerować, że to jednak blog o książkach 🙂

  1. Myślę już nad nową nazwą bloga. 😉

   A co do tematu notki, to jeszcze pomyślę i później skomentuje.

   Póki co mogę powiedzieć, że na pewno nie lubię postów z śmiesznymi obrazkami, filmikami itp., od tego są kwejki i demotywatory, a nie blogi książkowe.

 4. ja lubię czasem jak ktoś zwróci uwagę na ciekawe zapowiedzi i to co czeka nas niedługo, czasem można zwrócić tym czyjąś uwage na autorów nie czytanych wcześniej..

 5. Ja, np. na swoim blogu: http://anty—materia.blogspot.com/ staram się by pojawiały się również rzeczy, które mnie interesują. Z początku miał byc to blog tylko książkowy, ale z czasem postanowiłam pisać o filmach, muzyce, miejscach, w których mól książkowy poczułby się jak w domu, spotkaniach autorskich, targach książki itp.

  Może to akurat Ci w czymś pomoże,
  pozdrawiam

 6. To jest tak – mnie samej wydaje się, że blog wyłącznie z recenzjami jest trochę nudny, natomiast mój mniej więcej tak wygląda 😀 No dobra, czasem trafi się coś innego. Natomiast ja w ogóle mało piszę, mam wrażenie, że w porówaniu z innymi blogerami, to ja mojego bloga traktuję trochę tak „dorywczo”. Fajne mogą być takie teksty okołoksiążkowe, relacje z wydarzeń kultralnych, jakieś rankingi czy podsumowania (ale żeby dać przy tym coś z siebie). Zapowiedzi nie są złe, ale coraz więcej blogów coś takiego prowadzi i to już jest nudne (mogę obejrzeć to raz, ale po co pięć razy, skoro te książki i tak się powtarzają?). Ale dla mnie takie posty powinny być dodatkiem do recenzji, urozmaiceniem, a nie głównym składnikiem bloga.

Usuwane są wszelkie komentarze wulgarne, a także reklamy. Zdobądź się na odwagę podpisania swej wypowiedzi.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s