Losowanie „pomikołajkowe” z Wydawnictwem Prószyński!


Okazja pocieszenia –  dla wszystkich tych, którzy nie dostali nic na Mikołaja lub dla tych, którzy nie czują się usatysfakcjonowani 😉 Wydawnictwo Prószyński przygotowało tym razem aż 5 książek do rozdania! Szczęśliwcy będą mieli okazję otrzymać w prezencie:

1. „Powieści warszawskie” Stefan Kisielewski

Drugi tom dzieł zebranych Stefana Kisielewskiego, nazywanego Stańczykiem PRL-u, zbiera teksty beletrystyczne rozgrywające się w jego ukochanym mieście – w Warszawie. Ostatnia powieść Kisiela – „Zanim nadejdzie śmierć” – miała być książką o czterech Warszawach (przedwojennej, okupacyjnej, mikołajczykowskiej, stalinowskiej). Jednak autor nie zdążył jej ukończyć – tekst urywa się niemal w pół zdania. „Podróż w czasie” w niezwykły sposób oddaje duszną i paranoiczną atmosferę PRL‑owskiej Warszawy dekady gierkowskiej. Z kolei w „Opowiadaniach okupacyjnych” znajdziemy kontrowersyjne i przesycone duchem książek Dostojewskiego „Historie żydowskie”, które za życia Stefana Kisielewskiego zostały tylko raz wydrukowane w paryskiej „Kulturze” w roku 1960.

***

2. „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” Artur Andrus, Maria Czubaszek

Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej – Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego. W tych wspomnieniach, pełnych przewrotnych anegdot, pojawiają się m.in.: Jonasz Kofta, Jacek Janczarski, Adam Kreczmar, Agnieszka Osiecka, Jerzy Dobrowolski, Stefania Grodzieńska, Bohdan Łazuka i Jerzy Urban… Dowcipnym dopełnieniem tych rozmów są fragmenty satyrycznej i literackiej twórczości Marii Czubaszek oraz liryczne, a zarazem ironiczne, ilustracje Wojciecha Karolaka.

***

3. „Herbaciarnia Madeline” Darien Gee

Julia Evarts i jej pięcioletnia córka Gracie znajdują na ganku zaskakujący prezent: kawałki chleba przyjaźni amiszów i liścik: „Mam nadzieję, że będzie smakowało”. Do prezentu dołączone są przepis na chleb oraz zachęta, by podzielić się nim z przyjaciółmi. Po namowach córki Julia wręcza torebki chlebowego zakwasu Hannah de Brisay, wiolonczelistce, której kariera i małżeństwo gwałtownie się skończyły, i Madeline Davis, która niedawno otworzyła w Avalon salon herbaciany. Właśnie w salonie herbacianym Madeline między kobietami rodzi się przyjaźń, która na zawsze zmieni ich życie…

***

4. „Domek nad morzem” Maria Ulatowska

Pięćdziesiąt lat życia Ewy i jej przyjaciół obfituje w wydarzenia wspaniałe i dramatyczne. Są narodziny, śmierć, małżeństwa, zdrady, miłości, przyjaźnie, zwątpienia, osobiste tragedie, pragnienia… Warszawa, Bydgoszcz, Trójmiasto – tam dzieje się wszystko. To historia o tym, jak los przejmuje inicjatywę, czasem wystarczy mu tylko pomóc, mocno wierzyć i bardzo chcieć, by wszystko się udało.

„Domek nad morzem” to moja trzecia książka, ale można powiedzieć, że od niej wszystko się zaczęło. Bo losy pewnej dziewczynki, jej marzenia i dążenie do ich realizacji… coś mi dziwnie przypominają. Gdyby nie było tej dziewczynki, nie byłoby mnie i moich książek. Gdyby nie moje umiłowanie Trójmiasta, a najbardziej – Klifu Orłowskiego; poezji K. I. Gałczyńskiego oraz zwierząt – nie byłoby tej książki.
Maria Ulatowska

***

5. „Bezgrzeszna” Gail Carriger

Lady Maccon wraca do Londynu, gdzie rodzina bierze ją w obroty, a plotkarze na języki. Zostaje wyrzucona z gabinetu cieni, a jedyna osoba, która mogłaby wyjaśnić sprawę – czyli lord Akeldama –nieoczekiwanie znika jak kamfora. Na domiar złego ktoś napuszcza na nią mechaniczne biedronki, co dobitnie świadczy o tym, że wampiry chcą ją zabić – na śmierć.

Podczas gdy lord Maccon postanawia się zapić, a profesor Lyall nie dopuścić do rozpadu pierwszej watahy Anglii, Alexia wyjeżdża z kraju na poszukiwanie tajemniczych templariuszy, którzy jako jedyni mogą rozwiązać zagadkę jej kłopotliwego położenia. Rzecz w tym, że mogą być gorsi niż wampiry, a do tego mają Pesto – i nie zawahają się go użyć.

***

Jak widać – dla każdego coś miłego 😉 Można zgłaszać się do więcej niż jednej książki, jednak wylosować można tylko jedną książkę. W końcu chcemy uszczęśliwić jak najwięcej osób 😉

Nie stawiam przed Wami żadnych zadań. By brać udział w losowaniu należy tylko zgłosić się w komentarzu. Będę się chciała z Wami szybko kontaktować, więc weźcie to pod uwagę przy zgłaszaniu (np. jak wyjeżdżacie na tydzień 😉 ) Dlaczego szybko? Bo pracownicy Wydawnictwa Prószyński chcą Wam wysłać te książki jak najszybciej, byście mogli je włożyć pod choinkę 🙂

Zgłaszać można się do niedzieli (11 grudnia), do godziny 18:00. Jeszcze w niedzielę wieczorem opublikuję wyniki. Dlatego zajrzyjcie tutaj w niedzielę lub w poniedziałek rano. Im szybciej zdobędę adresy wylosowanych osób, tym szybciej książki wyruszą do Was 🙂

Zapraszam do zabawy! 🙂

Reklamy

145 thoughts on “Losowanie „pomikołajkowe” z Wydawnictwem Prószyński!

 1. Ja nic nie dostałam :((( (jeśli nie liczyć trzech książek do recenzji:/ 🙂 ) ale na Herbaciarnię Madeline czaję się od dawna:) …. no ale ja pewnie nie zasłużyłam hehe:)))

 2. Proszę o wypróbowanie mojego szczęscia przy losowaniu „Domku nad morzem” Marii Ulatowskiej! 🙂 Pozdrawiam – Katarzyna

 3. Zgłaszam się po „Powieści warszawskie” Stefana Kisielewskiego.Pozdrawiam Wszystkich. Życzę Wam wygranej.

 4. Zgłaszam się chętnie. Mój wybrany tytuł to: „”Domek nad morzem” Marii Ulatowskiej. Jednakże żadnej z wymienionych książek nie miałam okazji przeczytać.

 5. Zgłaszam się do „Herbaciarnia Madeline” Darien Gee i „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” Artur Andrus, Maria Czubaszek

 6. Spróbuję, może szczęście zauważy mnie w tłumie.
  Chętnie postawiłabym na półce „Powieści warszawskie” lub „Herbaciarnię”. 🙂

 7. Maria Czubaszek bardzo jestem ciekawa książki, nie wiem dlaczego ale Kobietę lubię 🙂 „Domek nad morzem” też chętnie bym przyjęła, ponieważ czytałam poprzednie książki autorki, a tej jeszcze nie miałam okazji.

  Pozdrawiam serdecznie

 8. A ja poproszę książkę Marii Czubaszek i Artura Andrusa – tym bardziej, że Mikołaj o mnie w tym roku zapomniał 🙂

 9. Zgłaszam się do „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” Artur Andrus, Maria Czubaszek. I trzymam kciuki, że się uda. :))

 10. Ale dużo chętnych 😀 czuje, że mm marne szanse, ale stanę w szranki 😉 byłabym uradowana mogąc dostać „Herbaciarnię Madeline” albo „Bezgrzeszną” 🙂

 11. Ja zgłaszam się przede wszystkim do książki: Każdy szczyt ma swój Czubaszek” Artur Andrus, Maria Czubaszek. Ewentualnie do „Herbaciarnia Madeline” Darien Gee i „Domek nad morzem” Maria Ulatowska

 12. Zgłaszam się do 2 książek: „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” Artur Andrus, Maria Czubaszek oraz „Herbaciarnia Madeline” Darien Gee. Pozdrawiam i w napięciu czekam na wyniki!

 13. Oczywiscie ze zglaszam sie i wybieram „Kazdy szczyt ma swoj Czubaszek” Artura Andrusa i Marii Czubaszek. Pozdrowionka!!!

 14. Z wielką chęcią przygarnęłabym wszystkie książki, prócz tej ostatniej (która jakoś mnie nie przekonuje). Może i do mnie Mikołaj zawita?:)
  Pozdrawiam.

 15. Zgłaszam się po wszystkie, a co 😉 choć najbardziej bym chciała „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” lub „Herbaciarnia Madeline”
  podaje e-maila jakby co: melancholytower(at)wp.pl

Usuwane są wszelkie komentarze wulgarne, a także reklamy. Zdobądź się na odwagę podpisania swej wypowiedzi.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s